Національний Оборонний Хакатон: It-фахівці Розробляють Технологічні Інновації Для Перемоги Над Росією

Цього року мами й тата проводили уроки профорієнтації з медицини, ІТ-сфери та блогерства. В урядовому Японському агентстві міжнародного співробітництва (JICA) анонсували збільшення фінансової підтримки з боку Японії для гуманітарного розмінування України. – Коли в російській федерації кажуть про червону кнопку, так у нас таких кнопок – мільйон, завдяки таким хлопцям і дівчатам, які працюють у цій царині. Повідомте мене електронною поштою, якщо хтось відповість на мій коментар. Компанія в минулому була IT-гігантом, але і сьогодні вважається досить престижною. Вона регулярно організовує хакатони, в тому числі і з питань глобальної зміни клімату.

Впродовж 24 годин seventy two ініціативних учасники працювали над створенням нових проєктів, пов’язаних з оптимізацією роботи університету. З 29 вересня по 1 жовтня 2017 року у Києві відбудеться Перший Всеукраїнський освітній хакатон EduHack. Хакатони захопили світ і поступово набувають популярності в Україні. Як саме на хакатонах народжуються проекти або перероджуються існуючі? Хакатон — це не просто сходка програмерів, які декілька днів змагаються у написанні кодів. Це стормінг ідей, марафон винаходів, де спеціалісти з різних сфер non cease створюють унікальні продукти — від проєкту із захисту акул Антарктики до прототипів гаджетів для медицини.

що таке хакатони

Перед ними стояло завдання з розробки програми для кишенькового ПК. Термін вперше використаний в 1999 році і зобов’язаний своїй появі розробникам проекту OpenBSD, що представляв собою багатоплатформенну ОС. На початку червня того ж року пройшов перший хакатон в Канаді, куди з’їхалися розробники з усього світу для поліпшення OpenBSD.

Тому для нас це було ще й символічною датою і додатковою можливістю нагадати міжнародній спільноті про війну, яку росія розгорнула проти нашої держави. В результаті наша команди посіла перше місце серед приватних організацій. Загалом у хакатоні брали участь forty one команда з 300 учасників з приватного та державного секторів. На мій погляд, ключем до нашої успішної участі в Національному оборонному хакатоні була добре згуртована команда. Завдяки попередній спільній роботі, ми змогли швидко адаптуватися та виконувати поставлені задачі ефективно.

Тоді їхній задум підтримали thirteen шкіл столиці, а через два роки, попри пандемію, до хакатону приєдналися школи й з інших регіонів України. Я спробував простими словами пояснити, що таке хакатон, навіщо він потрібен і які бувають різновиди заходу. Сподіваюся, що вам зрозуміло після прочитання статті. Через два тижні пройшла конференція JavaOne, де зустрілися програмісти Java. Перед ними стояло завдання розробки програми для кишенькового ПК. Проведення хакатонів у європейських країнах, США є популярним явищем.

що таке хакатони

Тому співробітництво України із НАТО в ІТ-секторі має призвести до створення ефективних і унікальних автоматичних систем управління, проте сумісних із такими ж натовськими системами. І для того нам потрібні фахівці, яких треба залучати і мотивувати. Також уже зараз важливо, щоб залучені до ООС підрозділи різних відомств, які фактично є партнерами, розуміли одне одного та ефективно взаємодіяли.

До участі у хакатонах, Віталіна займалася дизайном інтерфейсів. Більша частина проєктів Віталіни — це платіжні і банківські системи, а найцікавіший проєкт у її портфоліо — розробка дизайну для одного із внутрішніх проєктів компанії Payoneer. Віталіна дізналася про хакатони ще у 2016 році від друзів програмістів і вже у 2017 році долучилася до NASA Space Apps Challenge Dnipro.

З цією тактикою ми максимально ефективно використали потенціал кожного члена команди. Важливою складовою була наявність готової інфраструктури для розробки ІТ-рішень. Завдяки цьому ми могли зосередитися на вирішенні конкретних задач, не витрачаючи час на побудову базової інфраструктури з нуля. З початком війни ми з колегами намагаємося допомагати країні в різний спосіб. До прикладу, наша Big Data & Data Science команда у співпраці з державними органами та обласними адміністраціями створила систему для автоматизації перевірки транспортних засобів на новостворених блокпостах.

Наприклад, NASA Space Apps Challenge від Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) вже eleven років поспіль збирає десятки тисяч космічних ентузіастів по всьому світу. Його учасники мають лише forty eight годин, щоб вирішити завдання, присвячені дослідженню Землі й космосу. NASA Space Apps Challenge має декілька етапів — локальний і глобальний. Цього року локальні етапи хакатону від NASA пройшли у більш ніж 300 містах по всьому світу, серед них — і українське Дніпро. Цей конкурс космічних інновацій проходить раз на два роки за ініціативою Французького національного центру космічних досліджень (CNES).

що таке хакатони

Тепер же тематика таких заходів може бути будь-якою аж до юриспруденції. «Не боятись, навіть, якщо у вас немає команди і долучатися до кожного подібного заходу. Якщо не заради перемоги, то заради досвіду, а для цього — завжди брати нових людей до себе у команду», — Данііл Болдирєв. Щоб домогтися успіху, потрібно зрозуміти завдання і вирішити її. Якщо немає ідей – можна і потрібно обговорити проблему з експертами Хакатона. Перший студентський хакатон відбувся у Рівному наприкінці 2017 року в одному із освітніх осередків міста – Національному університеті водного господарства та природокористування.

що таке хакатони

– Використовуючи ці синергії, ми підвищуємо нашу колективну стійкість до кібератак,  а також краще розвиваємо наші власні кіберможливості, – сказав Девід Катлер. Як зазначив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, на хакатоні зібралися професійні кібервоїни, які допоможуть наблизити нашу перемогу. Через два тижні пройшла конференція JavaOne, на якій зустрілися програмісти Java.

Кожен контакт потенційно може обернутися користю — спільним проєктом, пропозицією роботи, інвестиціями або просто вчасною порадою. Від хакатону до хакатону структура може дещо відрізнятися. Наприклад, освітній блок є не завжди — іноді все, що потрібно знати учасникам, можно розповісти і під час презентації.

Наразі боротьба  з російським агресором ведеться не лише на полі бою, а й у кібер- та інформаційному просторі. Українські фахівці разом із представниками наших країн-партнерів працюють над інноваційними рішеннями, які допоможуть Збройним Силам України здобути технологічну перевагу над ворогом. Щоб узяти участь у хакатоні, усім охочим потрібно зареєструватися й сформувати команду. Переважно переможцями стають команди, тому що у них різні думки, досвід, експертизи. Цією ж командою ми вирішили взяти участь у Національному оборонному хакатоні України. Захід був організований РНБО в партнерстві з DC8044 та Cyber Unit Technologies.

  • Усім, хто вважає українську систему освіти недосконалою і готовий вплинути на її зміни.
  • Ми щасливі ,що саме наш проєкт є серед переможців та дякуємо у віру в нас, а усім бажаємо успіхів в наступних проеєктах”, – поділилася своїми враженнями Ярина Танчак, представник команди, яка посіла 2-ге місце.
  • За словами організаторів, учасникам допомагатимуть менторські сесії.
  • Призом за перемогу на хакатоні може бути фінансова або будь-яка інша підтримка для розвитку проєкту.
  • Учасники можуть бути як внутрішніми співробітниками компанії, так і зовнішніми учасниками, включно зі стартапами та незалежними розробниками.

Це форма командної роботи, в результаті якої створюються нові шляхи та методи розв’язання певної проблеми.Немає своєї команди – не біда! Ми створюватимемо нові, щоб результат був якнайкращим. У будь-якому випадку ти отримаєш сокомандників, із якими будеш вибудовувати власну стратегію. Нашу поїздку підтримав Апарат РНБО України, який передав відповідну вказівку випустити членів команди представляти Україну на міжнародних змаганнях до Державної прикордонної служби України. Після завершення змагань учасники команди мали обовʼязок повернутись в Україну.

А от реєстрація на Act in Space відкриється вже зовсім скоро. Ділимося з вами історіями декількох учасників NASA Space Apps Challenge Dnipro і ActInSpace Dnipro та їхнім професійним розвитком після хакатонів. Зазвичай, ці проблеми представлені організаторами, які шукають інноваційні підходи або навіть прототипи для розв’язання задач. Це можуть бути вже розроблені ідеї, концепції або прототипи, які команди вдосконалюють під час самого хакатону.

За три дні на острові учасники з України створили робочий прототип продукту та презентували його. Цьогорічний Digital Nation Hackathon присвятили рішенням, що допоможуть е-резидентам ефективніше вести та розвивати свій бізнес. Програма е-Residency дозволяє зареєструвати бізнес усього в кілька кліків та вести його онлайн будь-де, користуючись послугами прозорого цифрового середовища Естонії. Українці, до речі, треті за кількістю електронних резидентів та перші за кількістю заснованих компаній. Дуже стиснута версія, проте це зробить ваші уроки набагато цікавішими.

На мій погляд, хакатони — це чудове місце для розвитку мережі знайомств та побудови зв’язків між учасниками та організаторами. Це надає можливість проявити свої навички, попрацювати над новаторськими проєктами та здобути нові знання і досвід у професійній сфері, доповнюючи основну роботу. Окрема тема обговорення на хакатоні – пошук шляхів взаємодії у правовій площині між так званими кіберволонтерами і державним сектором. У світі є приклади створення так званих кіберрезервістів або комбатантів з кібербезпеки, які можуть бути залучені для робота у державних органах у разі небезпеки. «Незалежно від того, виграла ваша ідея чи ні — спробуйте продовжити роботу над нею і після конкурсу, якщо ви в неї вірите. Не всі круті проєкти були визнані на початку їхнього створення.

Організатор цих двох космічних заходів в Україні — ГО «Асоціація Ноосфера». За підтримки свого співзасновника, мецената і бізнесмена у сфері космічних технологій Макса Полякова, Noosphere будує екосистему, що популяризує STEM і космічні технології серед молоді. Організовуються компаніями з метою знаходження нових ідей, продуктів або рішень, які можуть бути корисними для бізнесу.

Доларів США теж отримав від естонських бізнес-ангелів. Доларів США, а сервісом користуються в 30 країнах світу. Тож дітям можна дати завдання скласти алгоритм подолання хакатони соціальних проблем людиною епохи реалізму. Учням необхідно буде детально прочитати текст та сформувати розуміння, хто ці герої та що вони мають спільного.

Про інший космічний хакатон ActInSpace Dnipro Володимир дізнався безпосередньо від організатора хакатону — ГО «Асоціація Ноосфера». Команда Володимира обрала для себе напрям, присвячений пошуку нових технологій для місії на Місяць, а саме — «Захист від величезних температурних коливань та мікрометеоритів на поверхні Місяця». Назва їхнього проєкту WARM WALL on THE MOON повністю відображає технологію альтернативного опалення будівель за допомогою сонячної енергії Warm Wall.

Це подія, де інноваційний дух і технічна майстерність зливаються воєдино. Змагання, в рамках якого учасники, володіючи різноманітними навичками від програмування до дизайну, збираються, щоб за обмежений час створити функціональний і креативний проєкт. Мета хакатону – не лише змагання, а й стимулювання співпраці, пошуку нових ідей та рішень, які можуть змінити світ. Так, є передовий досвід НАТО, зокрема його Ситуаційного центру в Брюсселі, але нам не допоможе сліпе копіювання. Ми маємо десятки, а може і сотні своїх особливостей, які навіть у рамках стандартів Альянсу потрібно обов’язково враховувати.